Miasto i Gmina Nisko

Gmina Nisko położona jest w Kotlinie Sandomierskiej, na skraju Puszczy Sando- mierskiej, w północnej części województwa podkarpackiego, na skrzyżowaniu ważnych szlaków komunikacyjnych Lublin - Rzeszów i Sandomierz - Przemyśl. Ze swoją powierzchnią wynoszącą blisko 143 km2 zajmuje pod względem wielkości drugie miejsce w powiecie niżańskim.

Czytaj więcej

Gmina Harasiuki

Gmina Harasiuki położona jest we wschodniej części powiatu niżańskiego, w obrębie Równiny Biłgorajskiej i Płaskowyżu Tarnogrodzkiego. Przebiega przez nią szlak komunikacyjny łączący Stalową Wolę z Zamościem i Biłgorajem. Ze swoją powierzchnią wynoszącą blisko 168 km2 zajmuje pod względem wielkości pierwsze miejsce w powiecie niżańskim.

Czytaj więcej

Gmina Jarocin

Gmina Jarocin położona jest w północno-wschodniej części województwa podkarpackiego przy drodze krajowej A19 Rzeszów - Lublin. Swoją powierzchnią obejmuje obszar przeszło 9 tysięcy hektarów, który zamieszkuje ponad 5500 mieszkańców. Administracyjnie gmina podzielona jest na 10 sołectw.

Czytaj więcej

Gmina Jeżowe

Gmina Jeżowe położona jest w północnej części województwa podkarpackiego,40 km na północ od Rzeszowa. Przez jej środek przebiega droga krajowa nr 19, łącząca ze sobą trzy najważniejsze aglomeracje we wschodniej Polsce: białostocką, lubelską oraz rzeszowską. Swoją powierzchnią obejmuje obszar 124 km2, który zamieszkuje ponad 10 tysięcy mieszkańców.

Czytaj więcej

Gmina Krzeszów

Gmina Krzeszów położona jest na wyżynnej skarpie, po obu brzegach rzeki San, w pobliżu drogi krajowej Sandomierz - Jarosław. Swoją powierzchnią obejmuje obszar 62 km2, który zamieszkuje blisko 4500 mieszkańców. Administracyjnie gmina podzielona jest na 12 sołectw.

Czytaj więcej

Mar10 Demo Image

Miasto i Gmina Rudnik n/Sanem

Gmina Rudnik nad Sanem położona jest w Kotlinie Sandomierskiej, w północnej części województwa podkarpackiego. Jej podstawowy układ komunikacyjny tworzą: droga krajowa Lipnik - Przemyśl oraz drogi wojewódzkie Cieszanów - Kopki i Bojanów - Kopki. Ponadto, przez teren gminy i miasta przechodzi linia kolejowa relacji Rozwadów - Przeworsk.

Czytaj więcej

Mar10 Demo Image

Miasto i Gmina Ulanów

Gmina Ulanów położona jest w północnej części województwa podkarpackiego, na Równinie Biłgorajskiej. Przebiegają przez nią drogi w kierunku Zamościa, Lublina, Rzeszowa, Przemyśla i Sandomierza, zapewniając jej dogodną komunikację z ważnymi ośrodkami w Polsce. Ulanów obejmuje swym zasięgiem powierzchnie 119 km2.

Czytaj więcej

Stowarzyszenia

Informacje na temat organizacji, stowarzyszeń i klubów działających na terenie powiatu niżańskiego.

Czytaj więcej

Informacje z regionu

Co, gdzie, kiedy? - wydarzenia, nowości, ciekawostki oraz informacje z terenu powiatu niżańskiego.

Czytaj więcej

Imprezy kulturalne

Zdjęcie dnia


Lokalni twórcy

Jacek Dąbal Waldemar Zając - Jeżowe
37 lat, żonaty. Jego przygoda z rzeźbiarstwem zaczęła...

Stadniny koni

Stadniny koni oraz szkółki
jeździeckie na terenie naszego regionu

Trasa kajakowa "Śladami Bobrów" Harasiuki - Ulanów

Start:

Początek trasy :: Trasa kajakowa Harasiuki - Ulanów

N: 50°28'39,85' - E: 22°28'33,47'

Po przyjeździe do Harasiuk kierujemy się drogą na Biłgoraj. Przed mostem skręcamy w prawo i polną częściowo utwardzaną drogą zjeżdżamy w dół nad Tanew. Po około 150 m. docieramy do trawiastej polany z dogodnym zejściem do rzeki, na której przygotowujemy się do spływu.

1


N: 50°28'39,49' - E: 22°28'26,02'

10 min. - Przepływamy pod mostem w Harasiukach, opływamy duże wyspy ze sterczącymi pniami. W oddali widzimy wieżę przekaźnika telefonii cyfrowej.

2

Pkt 2. :: Trasa kajakowa Harasiuki - Ulanów

30 min. - Zbliżamy się do wysokiej skarpy na lewym brzegu Tanwi. Na nim ślady obecności bobrów, powalone i obgryzione w charakterystyczny sposób pnie olch.

3


0.50 H - Dalej płyniemy pod linia energetyczną i po chwili dopływamy do kolejnej wyspy, którą możemy opłynąć z obu stron. Na brzegach ponownie ślady działalności bobrów.

4

Pkt 4. :: Trasa kajakowa Harasiuki - Ulanów

1 h 5 min. - Płynąc dalej uważamy na głazy wystające z nurtu oraz zwalone pnie drzew leżące w poprzek rzeki. Po pewnym czasie mijamy po prawej stronie sosnowy zagajnik ze stanowiskiem kosaćca i dopływamy do leżącej po lewej stronie skarpy, za którą wpływa do Tanwi rzeka Borowa. Na skarpie duża trawiasta polana. Czas na chwilę odpoczynku.

5

Więcej…

Więcej artykułów…

LGD Nisko

Ekomuzeum

Ekomuzeum w Widłach Wisły i Sanu


Kultura lokalna


Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj66
mod_vvisit_counterWczoraj105
mod_vvisit_counterW tym tygodniu321
mod_vvisit_counterW ubiegłym tygodniu735
mod_vvisit_counterUnikalnych odwiedzin2998784

2021-12-02 21:08

Kwatery Agroturystyczne

Baza adresowa kwater agroturystycznych z terenu powiatu niżańskiego.

Hotele i pensjonaty

Hotele, pokoje, pensjonaty oraz domy wczasowe na terenie powiatu niżańskiego.

Restauracje i puby

Restauracje, puby, kawiarnie oraz lokale gastronomiczne w powiecie niżańskim.

Panel logowania