Zbiornik retencyjny

Nowy zbiornik retencyjny na osiedlu Podwolina w Nisku został oficjalnie otwarty 26 lipca 2010 roku przez Marszałka Województwa Podkarpackiego Zygmunta Cholewińskiego.
Nowo otwarty obiekt, dofinansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego ma pełnić funkcję regulatora stosunków wodnych na tym niżańskim osiedlu, ale również stwarza możliwości rekreacyjne dla mieszkańców Niska, jak i Stalowej Woli, czy Rzeszowa. Jest to także szansa na pobudzenie turystyki. Okazuje się, że nawet pięciohektarowy zbiornik retencyjny w Nisku może doskonale nadawać się do organizacji regat. Działający od niedawna Jacht Klub Nisko, przy współudziale niżańskiej gminy zorganizował Pierwsze Niżańskie Regaty. Dwudniowa impreza na zbiorniku małej retencji w Nisku w doskonałej atmosferze i przy dźwiękach piosenek żeglarskich pokazała wielki potencjał zbiornika, jako miejsca nie tylko do wypoczynku, ale również żeglowania.

Zbiornik usytuowany jest na około 10 ha, lustro wody ma blisko 5 ha, na środku zbiornika jest wyspa o powierzchni jednego ha.

Na mapie:

LGD Nisko

Ekomuzeum

Ekomuzeum w Widłach Wisły i Sanu


Kultura lokalna


Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj131
mod_vvisit_counterWczoraj157
mod_vvisit_counterW tym tygodniu288
mod_vvisit_counterW ubiegłym tygodniu786
mod_vvisit_counterUnikalnych odwiedzin3003224

2022-01-18 19:26

Kwatery Agroturystyczne

Baza adresowa kwater agroturystycznych z terenu powiatu niżańskiego.

Hotele i pensjonaty

Hotele, pokoje, pensjonaty oraz domy wczasowe na terenie powiatu niżańskiego.

Restauracje i puby

Restauracje, puby, kawiarnie oraz lokale gastronomiczne w powiecie niżańskim.

Panel logowania