Muzeum Chrystusa Frasobliwego

Muzeum Chrystusa Frasobliwego w Jeżowem zostało założone na początku lat 90. XX wieku przez długoletniego proboszcza Parafii Narodzenia NMP w Jeżowem - ks. prałata Ludwika Bielawskiego, jako Parafialna Zbiornica Sztuki Religijnej. Z czasem nazwa muzeum zmieniła się na Muzeum Sztuki Religijnej, a obecnie Muzeum Chrystusa Frasobliwego. Nazwa ta jest, bowiem unikatowa, ponieważ jest to jedyny obiekt muzealny w kraju, posiadający tak wielkie zbiory rzeźb Chrystusa Frasobliwego.

Muzeum od początku swego istnienia znalazło siedzibę w budynku dawnej plebanii, która wyglądem przypomina dworek. Ciekawostką jest, że obiekt ten - to najstarszy budynek murowany w gminie Jeżowe. Pochodzi on, bowiem z roku 1823.  Obiekt ten wpisano do rejestru zabytków 22 stycznia 2009 roku.  W muzeum znajdują się też figury różnych świętych. Wszystkich figurek w jeżowskim muzeum jest ponad 600. Wspomnieć należy także o pokaźnej kolekcji obrazów.

LGD Nisko

Ekomuzeum

Ekomuzeum w Widłach Wisły i Sanu


Kultura lokalna


Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj78
mod_vvisit_counterWczoraj112
mod_vvisit_counterW tym tygodniu190
mod_vvisit_counterW ubiegłym tygodniu946
mod_vvisit_counterUnikalnych odwiedzin2968980

2021-04-13 17:33

Kwatery Agroturystyczne

Baza adresowa kwater agroturystycznych z terenu powiatu niżańskiego.

Hotele i pensjonaty

Hotele, pokoje, pensjonaty oraz domy wczasowe na terenie powiatu niżańskiego.

Restauracje i puby

Restauracje, puby, kawiarnie oraz lokale gastronomiczne w powiecie niżańskim.

Panel logowania