Lokalni twórcy

Waldemar Zając - płaskorzeźba

Waldemar Zając lat 37, żonaty zamieszkały w Jeżowem. Jego przygoda z rzeźbiarstwem zaczęła się 18 lat temu. Na początku były to oprawy rogów i proste prace w drewnie sosnowym.  Wystarczyło to jednak aby zafascynować twórcę i pozwoliło mu odkryć w sobie artystyczny talent. Pierwszy­mi poważniejszymi rzeźbami była podobizna Matki Boskiej Częstochowskiej i Krzyże z wizerunkiem Chrystusa.

Więcej…

Monika Krupa

Monika Krupa jest osobą o bardzo szerokich horyzontach artysty­cznych.
Jej pasją jest malarstwo. Maluje już od 5 lat i w przeciągu tego czasu zafascynowała się również innymi formami artystycznymi. Tworzy świeczki i papierowe kwiaty. Interesuje ją głównie malowanie na płótnie, ale rozwija również malarstwo na szkle i za pomocą spray'ów. Interesują ją nowe techniki, choćby decoupage, czyli sztuka zdobienia przedmiotów metodą serwetkową.

Więcej…

Jacek Dąbal

JACEK DĄBAL (gmina Ulanów) KOWALSTWO ARTYSTYCZNE - Fascynacji metalem uległ pod koniec lat 80-tych, gdy za niewielką sumę odkupił od tarnobrzeskiego geesowskiego sklepu kuźnię. Początkowo uczył się kowalstwa dla siebie, próbując tworzyć pierwszą broń. Po skończeniu Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie pracował jako scenograf filmowy.

Więcej…

Stanisław Pałka - rzeźba ludowa

Rzeźba ludowa stała się dzisiaj już nieco zapomnianą sztuką. W odróżnieniu do dawnej sztuki ludowej, nie pełni ona już roli kultowych jak również nie jest tworzona dla mieszkańców wsi, natomiast tworzy się ją dla odbiorcy miejskiego, dla muzeów, kolekcjonerów i turystów.
Obecnie rzeźbą ludową zajmują się tylko nieliczne osoby. Właśnie jedną z takich osób jest pochodzący z Zarzecza, a mieszkający w Krzeszowie Pan Stanisław Pałka, który na co dzień pracuje w areszcie śledczym w Nisku.

Więcej…

LGD Nisko

Ekomuzeum

Ekomuzeum w Widłach Wisły i Sanu


Kultura lokalna


Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj104
mod_vvisit_counterWczoraj157
mod_vvisit_counterW tym tygodniu261
mod_vvisit_counterW ubiegłym tygodniu786
mod_vvisit_counterUnikalnych odwiedzin3003197

2022-01-18 18:16

Kwatery Agroturystyczne

Baza adresowa kwater agroturystycznych z terenu powiatu niżańskiego.

Hotele i pensjonaty

Hotele, pokoje, pensjonaty oraz domy wczasowe na terenie powiatu niżańskiego.

Restauracje i puby

Restauracje, puby, kawiarnie oraz lokale gastronomiczne w powiecie niżańskim.

Panel logowania