Imprezy kulturalne

Wakacjonalia - Jeżowe

"Wakacjonalia" w Jeżowem są cyklem imprez folklorystycznych organizowanych przez Gminne Centrum Kultury w Jeżowem na boisku rezerwowym obok stadionu KS Sparta Jeżowe. Celem imprezy jest poszukiwanie korzeni kultury lasowiackiej, zbliżenie społeczności polskiej i ukraińskiej poprzez organizację wspólnego widowiska a przez to zapoznanie się z różnicami i podobieństwami folkloru polskiego lasowiackiego i ukraińskiego.

Więcej…

Plener malarski - Krzeszów

Plener malarski - Krzeszów jest to cykliczna impreza organizowana przez Dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury w Krzeszowie, Pana Grzegorza Węglarza. Artyści jak co roku podczas dziesięciodniowego pobytu w Krzeszowie uwieczniają w swoich obrazach walory przyrodnicze, krajobrazowe oraz zabytki znajdujące się na terenie Gminy Krzeszów. W tym roku tematem przewodnim pleneru był zabytkowy Kościół Parafialny z XVIII wieku.

Więcej…

Dni Flisactwa - Ulanów

Ogólnopolskie Dni Flisactwa - to cykliczna impreza obchodzona w czerwcu każdego roku w Ulanowie - miasteczku położonym w widłach rzek Sanu i Tanwi. Poprzez Ogólnopolskie Dni Flisactwa organizatorzy chcą przybliżyć historię miasta i tradycje flisackie.
Rejsy galarami po Sanie, degustacja potraw regionalnych, obrzędy Nocy Świętojańskiej w wykonaniu młodzieży z Zespołu Szkól Ogólnokształcących w Ulanowie to atrakcje ściśle związane z flisactwem, które prezentowane są uczestnikom imprezy.

Więcej…

Wiklina - Rudnik

"Wiklina Rudnik nad Sanem" - organizowana od 2000 r., jest największym tego typu przedsię­wzięciem na Podkarpaciu. Imprezie tej patronuje Minister Kultury oraz Wojewoda Podkarpacki, a wśród jego sprzymierzeńców znajdują się: Ministerstwo Gospodarki, Urząd Wojewódzki w Rzeszowie, Urząd Marszałkowski, Wojewódzki Dom Kultury, Starostwo Powiatowe w Nisku, Telewizja Polonia oraz wiele innych instytucji i mediów lokalnych.
Celem imprezy jest integracja społeczności regionu wokół tematu wikliny użytkowej (uprawy, produkcji, sprzedaży) oraz wikliny artystycznej.

Więcej…

Powidlaki - Krzeszów

Organizowana impreza kulturalna "Powidlaki" ma na celu  promocję produktów lokalnych, oraz kultywowanie wielowiekowej tradycji smażenia powideł.
Główną atrakcją podczas organizowanej imprezy jest pokaz smażenia powideł w miedzianym kotle według starej receptury przekazywanej z pokolenia na pokolenie. Na stoiskach Kół Gospodyń Wiejskich można degustować regionalne przysmaki.

Więcej…

Piknik rodzinny - Jarocin

Spotkania Rodzinne w Państwie Jarocin jest plenerową imprezą organizowaną przez Gminny Ośrodek Kultury, Sportu, Turystyki i Rekreacji w Jarocinie. Ma ona charakter spotkań rodzinnych. Impreza pod hasłem Spotkań rodzinnych ma na celu promocję gminy ze szczególnym uwzględnieniem walorów turystycznych i dorobku kulturalnego jak również umożliwienie aktywnego uczestnictwa społeczności lokalnej w zawodach i konkursach.

Więcej…

Grzyby - Harasiuki

GRZYBY w Harasiukach  jest  plenerową imprezą organizowaną przez Gminny Ośrodek Kultury w Harasiukach dla podsumowania całego roku pozyskiwania bogactw z runa leśnego. Impreza ta gromadzi miłośników grzybobrania. Rozległe masywy leśne, położenie tutejszego terenu sprawiają, że lasy jesienią obfitują w dorodne borowiki, podgrzybki, maślaki, kozaki i kanie. Impreza ma również na celu a nawet przede wszystkim promowanie naszego regionu, promocję gminy, jej walorów turystycznych.

Więcej…

Dni Chleba - Nisko

"Świeto Chleba" - jest cykliczną imprezą plenerową organizowaną na płycie stadionu MKS "Sokół" przez Burmistrza Gminy i Miasta Nisko. Istotą całego przedsięwzięcia jest możliwość wszechstronnego zaprezentowania mieszkańcom Niska i okolic Państwa Firm oraz produktów. Udział w imprezie daje możliwość wypromowania najlepszych produktów regionu niżańskiego. Dlatego, najważniejszym celem jest zorganizowanie stoisk i zapewnienie efektywnej oprawy wizualnej. Coroczny udział w imprezie "Święto Chleba 2010" wpływa na lepszą rozpoznawalność Państwa Firm w regionie.

Więcej…

LGD Nisko

Ekomuzeum

Ekomuzeum w Widłach Wisły i Sanu


Kultura lokalna


Licznik odwiedzin

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj126
mod_vvisit_counterWczoraj157
mod_vvisit_counterW tym tygodniu283
mod_vvisit_counterW ubiegłym tygodniu786
mod_vvisit_counterUnikalnych odwiedzin3003219

2022-01-18 19:16

Kwatery Agroturystyczne

Baza adresowa kwater agroturystycznych z terenu powiatu niżańskiego.

Hotele i pensjonaty

Hotele, pokoje, pensjonaty oraz domy wczasowe na terenie powiatu niżańskiego.

Restauracje i puby

Restauracje, puby, kawiarnie oraz lokale gastronomiczne w powiecie niżańskim.

Panel logowania