B i u l e t y n

Galeria

A n k i e t y

FIO 2010 – „Wykwalifikowany strażak ochotnik gwarancją bezpieczeństwa w powiecie niżańskim” PDF Drukuj Email
poniedziałek, 30 czerwca 2014 17:28

Lokalna Grupa Działania Stowarzyszenie „Partnerstwo dla Ziemi Niżańskiej” w okresie od 01.08.2010 r. do 31.12.2010 r. realizowała projekt pn.: „Wykwalifikowany strażak ochotnik gwarancja bezpieczeństwa w powiecie niżańskim”, który współfinansowany był ze środków Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w ramach Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich. Kwota projektu wynosiła 42 732, 95, natomiast kwota dotacji opiewała na 35 312, 95 zł.  Celem projektu był rozwój jednostek OSP z terenu powiatu niżańskiego poprzez wyposażenie 60 członków OSP w umiejętności praktyczne i wiedzę z zakresu zarządzania jednostką, obsługi jachtów motorowych, kwalifikowanej I pomocy oraz kierowanie ruchem drogowym i zabezpieczania miejsca zdarzenia. Adresatami projektu byli członkowie Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu niżańskiego.

W ramach realizacji projektu zorganizowane i przeprowadzone zostały bezpłatne kursy i szkolenia: kurs na sternika motorowodnego – 30 godzin dla 15 osobowej grupy zakończony wydaniem patentu, kurs z zakresu kwalifikowanej I pomocy – 64 godzin dla 10 osobowej grupy zakończony wydaniem certyfikatu, szkolenie z zakresu kierowania ruchem drogowym – 12 godzin dla 15 osobowej grupy zakończone wydaniem zaświadczenia, szkolenie z zakresu zarządzania organizacją oraz pozyskiwania środków na działalność statutową – 8 godzin dla 20 osobowej grupy zakończone wydaniem zaświadczenia. Przeszkoliliśmy łącznie 60 osób. Projekt realizowany był w partnerstwie. Partnerem formalnym projektu była OSP w Rudniku nas Sanem oraz OSP w Zarzeczu. Jednostki partnerskie aktywnie uczestniczyły przy tworzeniu projektu, jak również w każdym etapie realizacji projektu. Projekt czerpał z doświadczenia LGD: bazował na dotychczas wypracowanych procedurach, wiedzy, umiejętnościach oraz wykorzystywał istniejącą sieć kontaktów. Na zakończenie realizacji projektu wydany został folder podsumowujący, który zawiera informacje na temat działań podejmowanych w projekcie.

 

 
Obszar LSR
Statystyka

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj85
mod_vvisit_counterWczoraj325
mod_vvisit_counterW tym tygodniu2309
mod_vvisit_counterMiniony tydzień2771
mod_vvisit_counterW tym miesiącu1947
mod_vvisit_counterŁącznie1246719