B i u l e t y n

Galeria

A n k i e t y

OGŁOSZENIE O NABORZE PDF Drukuj Email
wtorek, 23 czerwca 2015 05:58

Regionalna Organizacja Turystyczna Województwa Świętokrzyskiego

Partner wykonawczy projektu "Trasy Rowerowe w Polsce

Wschodniej - promocja"

zgodnie z pkt. 7 rozdziału V "Zasad współpracy w ramach systemu rekomendacji Miejsc Przyjaznych Rowerzystom na portalu www.greenvelo.pl" zwanego dalej "Regulaminem współpracy" zaprasza:

 • OBIEKTY NOCLEGOWE (obiekty świadczące usługi krótkotrwałego wynajmu miejsc noclegowych, zarówno całoroczne, jak i sezonowe);
 • ATRAKCJE TURYSTYCZNE, do których wstęp jest odpłatny lub nieodpłatny, ale posiadają swojego zarządcę, np. parki rozrywki, muzea, skanseny, niektóre parki narodowe;
 • OBIEKTY GASTRONOMICZNE (np. restauracje, bary);
 • CENTRA INFORMACJI TURYSTYCZNEJ;
 • POZOSTAŁE OBIEKTY USŁUGOWE (stacje paliw, sklepy wielobranżowe, serwisy rowerowe, wypożyczalnie rowerów i sprzętu turystycznego);

zlokalizowane na obszarze Polski Wschodniej (województwa: lubelskie, podlaskie, świętokrzyskie, podkarpackie, warmińsko-mazurskie), położonym w tzw. korytarzu trasy Wschodniego Szlaku Rowerowego Green Velo (mapa i wykaz gmin stanowią załączniki nr 1 i nr 2 do Regulaminu współpracy

do zgłoszenia udziału

w otwartym i nieodpłatnym systemie rekomendacji
Miejsc Przyjaznych Rowerzystom
na Wschodnim Szlaku Rowerowym Green Velo

Podstawą zgłoszenia udziału w systemie rekomendacji jest wypełnienie i przesłanie formularza zgłoszeniowego wraz z oświadczeniem o zapoznaniu się wnioskodawcy z Regulaminem rekomendacji i deklaracją prawdziwości składanego oświadczenia.

Formularz zgłoszeniowy jest dostępny na portalu www.greenvelo.pl

Termin rozpoczęcia naboru w 2015 roku: 15 czerwca 2015 r. godzina 15:00

Termin zakończenia naboru w 2015 roku: 15 lipca 2015 r. godzina 15:00

Podstawą uzyskania przez zgłoszony obiekt statusu Miejsca Przyjaznego Rowerzystom będzie:

 • prowadzenie przez zgłaszany obiekt działalności zgodnej z zakresem kategorii objętych naborem, zgodnie z pkt. 3 a-e rozdziału II "Zasad współpracy";
 • lokalizacja obiektu na terenie objętym naborem (zgodnie z załącznikiem 1 i 2 "Zasad współpracy";
 • terminowość wypełnienia formularza zgłoszeniowego (decyduje data wysłania zgłoszenia);
 • kompletność wypełnienia formularza zgłoszeniowego, w tym dołączenie wymaganych zgodnie z pkt. 1d) rozdziału VII "Zasad współpracy" załączników graficznych oraz poświadczenie zgodności zakresu działalności obiektu z założeniami systemu rekomendacji oraz w zakresie prawdziwości spełnienia kryteriów rekomendacji.

Zgłoszenie należy wysłać zgodnie z instrukcją, zamieszczoną na ostatniej stronie formularza.

Zgłaszający się obiekt otrzyma mailem na wskazany w formularzu adres mailowy potwierdzenie udziału w akcji i zgłoszenia przesłania formularza zgłoszeniowego.

Obiekty, których zgłoszenia zostały odrzucone, otrzymają pisemną informację uzasadniającą decyzję na wskazany w formularzu adres korespondencyjny. Od negatywnej decyzji nie przysługuje odwołanie.

Wszystkie zgłoszone i spełniające kryteria formalne (lokalizacja, kompletność i terminowość zgłoszenia) obiekty zostaną umieszczone do dnia 31 lipca 2015 r. na portalu www.greenvelo.pl oraz w dedykowanej aplikacji mobilnej. Zgodnie z pkt. 16 rozdział V "Zasad współpracy" W każdym momencie po otrzymaniu rekomendacji podmiot posiadający rekomendację MPR może zgłosić pisemnie lub mailowo rezygnacją z udziału w systemie. Rezygnacja nie powoduje dla MPR żadnych, w tym finansowych, zobowiązań.

Rekomendacja przyznana będzie na 1 rok kalendarzowy, tj. do 31 lipca 2016 r. a jej odnowienie następować będzie zgodnie z pkt. 14 rozdział V "Zasad współpracy".

Szczegółowe informacje o idei rekomendacji, rodzajach i standardach Miejsc Przyjaznych Rowerzystom, kryteriach klasyfikacji tych miejsc, procedurze naboru, transparentności wyboru MPRów oraz szczegółowe zasady współpracy w ramach systemu Miejsc Przyjaznych Rowerzystom jak również zasady monitoringu i sprawozdawczości określone są w dokumencie "Zasady współpracy w ramach systemu rekomendacji Miejsc Przyjaznych Rowerzystom na portalu www.greenvelo.pl" zwanym dalej "Regulaminem współpracy". Dokument ten stanowi załącznik do ogłoszenia o naborze.

Jednocześnie zapraszamy przedsiębiorców prowadzących działalność turystyczną w pobliżu Wschodniego Szlaku Rowerowego Green Velo, jak również przedstawicieli samorządów lokalnych, organizacji turystycznych, klubów rowerowych oraz inne zainteresowane osoby i podmioty na nieodpłatne, otwarte spotkania informacyjno-promocyjne, dotyczące systemu rekomendacji MPR tj.Miejsc Przyjaznych Rowerzystom wdrażanego w ramach projektu „Trasy rowerowe w Polsce Wschodniej - promocja, które odbędą się na terenie Polski Wschodniej, wzdłuż Wschodniego Szlaku Rowerowego Green Velo, w terminach 15-25 czerwca 2015 r.

Celem spotkań będzie:

 • przedstawienie założeń systemu rekomendacji Miejsc Przyjaznych Rowerzystom na Wschodnim Szlaku Rowerowym Green Velo;
 • przedstawienie kryteriów naboru oraz korzyści z udziału w systemie rekomendacji;
 • omówienie procedury naboru i weryfikacji podmiotów, zainteresowanych uzyskaniem statusu MPR - miejsca przyjaznego rowerzystom;
 • omówienie regulaminu naboru, formularza zgłoszeniowego i procedury zgłoszenia udziału w systemie rekomendacji;
 • omówienie systemu weryfikacji zgłoszenia i kryteriów wyboru obiektów.

Zaproszenie na spotkanie wraz ze szczegółowym wykazem miejsc i terminów spotkań stanowi załącznik do niniejszego ogłoszenia o naborze.

Szczegółowych informacji na temat naboru udziela
zespół Konsultanta ds. Produktu Turystycznego Wschodniego Szlaku Rowerowego Green Velo
pod numerami telefonów: 507 245 142, 535 245 142, 88 33 27 964
oraz adresem mailowym: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
adres Organizatora Systemu Rekomendacji: 25-033 Kielce, ul. Ściegiennego 2/32, tel. 41 365 51 82

ZAŁĄCZNIKI

 1. Zasady współpracy w ramach systemu rekomendacji Miejsc Przyjaznych Rowerzystom na portalu www.greenvelo.pl
 2. Zaproszenie na spotkania informacyjne wraz z harmonogramem spotkań
 
Obszar LSR
Statystyka

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj135
mod_vvisit_counterWczoraj247
mod_vvisit_counterW tym tygodniu634
mod_vvisit_counterMiniony tydzień1892
mod_vvisit_counterW tym miesiącu4964
mod_vvisit_counterŁącznie1391996