B i u l e t y n

Galeria

A n k i e t y

Władze Stowarzyszenia PDF Drukuj Email
środa, 28 października 2009 12:32

Zarząd Lokalnej Grupy Działania Stowarzyszenie "Partnerstwo dla Ziemi Niżańskiej" w kadencji 2015 - 2017


Wiceprezes Zarządu – Stanisław Pliszka
z wykształcenia technik geodeta, aktualnie prowadzący działalność gospodarczą, zaangażowany w pracę dla dobra społeczności lokalnej: Radny Rady Miejskiej w latach 1998 - 2006, Przewodniczący Rady Gminy i Miasta Nisko w latach 2002 - 2006, od 1997 r. pełni funkcję Sołtysa wsi Zarzecze, inicjator wielu przedsięwzięć społeczno - gospodarczej na jej terenie, członek Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Zarzeckiej.

Leader to szeroka paleta działań, która skupia się na rozwoju obszarów wiejskich, to tworzenie nowych miejsc pracy, poprawa jakości życia i partnerstwo społeczności lokalnych, organizacji branżowych i samorządów przy urzeczywistnianiu inicjatyw służących szeroko pojętemu rozwojowi.

Sekretarz – Mieczysław Łabęcki- wykształcenie: średnie techniczne,  wykonywany zawód: operator stacji uzdatniania wody. W Partnerstwie dla Ziemi Niżańskiej od 2006r. jako Członek Zarządu,  a od 2007r. do 2014  jako Wiceprezes Zarządu. Pasjonat flisactwa. Organizator i uczestnik wielu ekspedycji flisackich. Kolekcjoner dokumentów i pamiątek flisackich będących dowodem niezwykle bogatych tradycji naszych okolic. Członek Rady Bractwa Miłośników Ziemi Ulanowskiej pw. św. Barbary.

Myślę że, „Program Leader mocno osadzony w realiach życia mieszkańców Powiatu Niżańskiego poprzez dotychczasową działalność zdobył zaufanie wspólnoty. Obecnie gdy środki finansowe są wielokrotnie większe otwierają się nowe możliwości działania i pobudzania aktywności społecznej zarówno stowarzyszeń jak też innych nieformalnych grup działających na obszarze Lokalnej Grupy Działania”.

Członek Zarządu – Roman Pokora
Członek Zarządu Bractwa Flisackiego p.w. Św. Barbary w Ulanowie


Członek
Zarządu – Krystyna Wszołekz wykształcenia magister pielęgniarstwa, ukończyła również specjalizację z organizacji pomocy społecznej. Od  1990  roku   pełni funkcję Kierownika Ośrodka Pomocy Społecznej  w Nisku.  Angażuje się również w pracę na rzecz innych organizacji pozarządowych  t.j. Stowarzyszenie Ruch Pomocy Psychologicznej „INTEGRACJA”, animator środowisk młodzieży bezrobotnej – PAM, V- ce Prezes Stowarzyszenia  „Niżańskie Centrum Rozwoju” . Pracę  na rzecz   Lokalnej Grupy  Działania rozpoczęła w 2006 roku angażując się w Pilotażowy Program Leader+.

Wydaje mi się, że „Leader pozwoli na wdrożenie i realizację Lokalnej Strategii Rozwoju w okresie 2009- 2013 na terenie Powiatu Niżańskiego wpływając tym samym na  wzmocnienie kapitału społecznego na wsi, poprawę samoorganizacji i zarządzania na poziomie lokalnym. Jednocześnie wdrażanie oddolnych zintegrowanych strategii lokalnych pozwoli na zapewnienie zrównoważonego rozwoju obszarów wiejskich, w tym zachowanie dziedzictwa kulturowego i przyrodniczego wsi”.
Prezes
Zarządu – Grzegorz Węglarzz wykształcenia magister historii, od 2007 roku pełni funkcję dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury w Krzeszowie. W 2008 roku zaangażował się w tworzenie Lokalnej Grupy Działania Stowarzyszenie „Partnerstwo dla Ziemi Niżańskiej” jako członek zarządu. W wolnych chwilach angażuje się w działalność społeczną jako członek Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Krzeszowskiej „Rotunda”.  
W Lokalnej Grupie Działania jako członek zarządu, dąży do szeroko rozumianej współpracy na poziomie regionalnym oraz do podejmowania innowacyjnych działań mających na celu rozwój terenów wiejskich.

Myślę, że LEADER:  „Daje ogromne możliwości dla społeczności lokalnych. Należy tylko umiejętnie wyszukiwać liderów i dawać im szanse organizowania życia, tak by każdy poczułby się odpowiedzialny za swoją małą ojczyznę”.
Członek
Zarządu – Zbigniew BednarzDyrektor Domu Kultury w Jeżowem

Członek
Zarządu – Edward Szastz wykształcenia- ślusarz-mechanik, zawodowo związany z Publiczną Szkołą Podstawową w  Kopkach. W wolnych chwilach angażuje się w prace na rzecz lokalnych organizacji pozarządowych, Ochotniczej Straży Pożarnej w Kopkach i Ludowego Zespołu Sportowego w Kopkach.

Uważam,  że  „Program Leader- to szansa na rozwój wsi i małych miejscowości, w tym na rozwój turystyki, rolnictwa ekologicznego, agroturystyki, konsolidację społeczności z samorządem, organizacjami, biznesem, szkołami. Jednym słowem- Leader i pozyskiwane środki w ramach PROW są szansą dla aktywnych”. 

 

_____________________________________

Rada Lokalnej Grupy Działania

Przewodniczący Rady – Wiesław Łach

Zastępca Przewodniczącego – Julian Ozimek

Sekretarz – Janusz Piotr Pasek


Członkowie:

Robert Bednarz

Waldemar Grochowski

Ewa Pokora

Zbigniew Jan Walczak

Wacław Michał Piędel

Dariusz Marek Siek

Henryk Tomczyk

Bogusław Mariusz Wojtak


Komisja Rewizyjna


Przewodniczący – Lucjan Tabasz

Wiceprzewodniczący – Małgorzata Ślusarczyk

Sekretarz – Amanda Siudy

Członek – Adam Paruch

Członek – Marek Beer

 
Obszar LSR
Statystyka

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj139
mod_vvisit_counterWczoraj247
mod_vvisit_counterW tym tygodniu638
mod_vvisit_counterMiniony tydzień1892
mod_vvisit_counterW tym miesiącu4968
mod_vvisit_counterŁącznie1392000